сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мајка уапсена поради тоа што му го дозволила на своето мало дете: Не е единствена која законски ќе одговара (ФОТО+ВИДЕО)

Мајка уапсена поради тоа што му го дозволила на своето мало дете: Не е единствена која законски ќе одговара (ФОТО+ВИДЕО)

Со тужба за загрозување на детето се соочува мајката од Охајо, која му дозволи на нејзиниот десетгодишен син да направи трајна тетоважа. На видеото, кое беше споделено на „Фејсбук“, 34-годишната Ники Дикинсон е до својот син во моментот кога тој добива тетоважа од 16-годишник.

Дикинсон во полиција изјавила дека синот долго ја молел да добие тетоважа, а таа на крај попуштила бидејќи се уморила од неговите молби.

Покрај мајката, на која и се заканува казна од шест месеци во затвор, со тужба се соочува и 16-годишниот тату-артист, бидејќи се согласил да го тетовира момчето, но и затоа што тоа го правел во домашни услови, во сомнителна несанитарна и ризична по здравје околина.

Видеото погледнете го тука.

Локални избори 2021