вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 0
home Вести

Мајка со нејзиниот автомобил ги однесе во смрт нејзините шест деца и сопруг, а кога ќе ја дознаете причината ќе ја проколнете

Мајка со нејзиниот автомобил  ги однесе во смрт нејзините шест деца и сопруг, а кога ќе ја дознаете причината ќе ја проколнете

Страшна сообраќајна несреќа се случила на седми април кога 39 годишната Џенифер Харт со своето возило во кое се наоѓале нејзините шест деца и сопругот завршило во море.

Полицијата досега ги пронајде телата на мајката и таткото, како и нивните четири деца, додека по две од нивните деца се уште се трага.

Овие денови полицијата го пронајде и телото на 12 годишната ќерка Чиери Харт, едно од трите исчезнати деца, додека телата на останатите членови од истото семејство се пронајдени на брегот на морето.

Претходно во петокот резултатите од обдукцијата покажала дека Џенифер била во алкохолизирана состојба, а во крвта на три деца е пронајдено и значајно количество на супстанца која содржи лек за алергија, а една од нус појавите од овој лек е и поспаност.

Инаку само неколку денови пред ужасот службеници од Центарот за социјални работи спровело истрага околу целото семејство и околу децата кои биле занемарени од својата мајка.