петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Мајка на две деца пронајдена мртва помеѓу рушевините од зградата (ВИДЕО)

Мајка на две деца пронајдена мртва помеѓу рушевините од зградата (ВИДЕО)

Во рушевини на петкатната зграда во Австрија која се сруши по експлозија поради гас, е пронајдено тело на 26- годишна мајка на две деца, а пожарникарите се обидуваат да стигнат до уште една жртва.

Во оваа катастрофа во Австрија повредени се 15 лица, а меѓунив е и еден пожарникр.

Спсувачите трагаат по уште едно лице , но потрагта е отежната поради опаснос од уривање на остатоците од зградата.

Во експлозијата која се случи вчера околу 16 часот оштетени се двезгради.

Коронавирус