недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мајка монструм: Го оставила новороденчето среде полјана- кучиња го растргнале неговото тело

Мајка монструм: Го оставила новороденчето среде полјана- кучиња го растргнале неговото тело

Новородено бебе, неговата мајка го ставила во пластична кеса и го оставила во една полјанка, каде се верува дека го растргнале кучиња скитници на југот на Тајланд.

19- годишната мајка изјавила дека има слаба ментална болест и дека била под страрателство на социјални служби.

Според информациите на властите таа го родила синот на 8 октормври и наведно го напуштила истиот ден.

Таа со сопругот се запознала преку интернет, немале пари и живееле во изнајмен стан.

Откако го оставила бебето тие се криеле скоро цел месец, но полицијата успеала да ги најде.

Полицијата верува дека бебто починало откако кучиња го растргнале неговоо тело, но можно е и да починало од глад и студ.

Коронавирус