сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 79
home Вести

МАЈКА-ХЕРОЈ: Во само неколку секунди три пати им ги спаси животите на своите деца (ВИДЕО)

МАЈКА-ХЕРОЈ: Во само неколку секунди три пати им ги спаси животите на своите деца (ВИДЕО)

Мајка во Аргентина спасила две деца дури три пати во неколку секунди.

На видеото кое е снимено во градот Росарио се гледа како возилото слетало од патот и „тргнало“ кон семејство во движење.

Возачот наводно имал здравствени проблеми и изгубил контрола над возилото.

Мајката и децата стоеле кај семафорот кога возилото речиси ги „собрало“.

Мајката ги повлекла децата на патот и така го избегнала налетот на возила и се заштитила себе и децата семафорот да не им падне на глава.

На крај децата ги повлекла на страна за да го избегне ударот од такси кое поминувало.

Коронавирус