понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 58
home Вести

Мадуро: Спречен обид за државен преврат

Мадуро: Спречен обид за државен преврат

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро денеска изјави дека е спречен обид за државен преврат во земјата, за кој обвини и двајца американски државјани.

Мадуро на националната телевизија во Каракас за обидот за државен преврат обвини „13 платеници, меѓу кои и двајца американски државјани“, кои, како што рече, „работат за безбедносните структури на американскиот претседател Доналд Трамп“.

ЕУРО 2020

Македонија