вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 118
home Вести

Луѓето бегаат на сите страни: Објавена снимка од нападот во Ница (ВИДЕО)

Луѓето бегаат на сите страни: Објавена снимка од нападот во Ница (ВИДЕО)

На социјалната мрежа на Твитер објавено е видео од нападот во Ница во кој беа убиени три лица.

На видеото се гледа како луѓето бегаат од напаѓачот кај катедралата Нотр Дам.

„Бев присутна непосредно пред првите пукања, човекот се засолни во Нотр-Дам, потоа пристигнаа многу полицајци, тој се обиде да избега од катедралата, а полицијата го застрела“, стои покрај објавата.

Француската полиција соопшти дека е уапсен сторителот.

Францускиот министер за внатрешни работи, Жералд Дарманан на Твитер објави дека поради нападот е закажан кризен состанок.

Засега нема подетални информации за нападот.

Коронавирус