четврток, 5. август 2021. Вести денес: 167
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

Луѓе заробени, страшни поплави во Кина (ВИДЕО)

Луѓе заробени, страшни поплави во Кина (ВИДЕО)

Невообичаениот обилен дожд предизвика поплави во централниот дел на Кина.

Надојдената вода го поплави метрото во градот Џенгџоу. Луѓето се заробени во метрото во вода до појас. Автомобили пливаат на поплавените улици.

Храмот Шаолин, познат по боречките вештини на будистиките монаси е оштетен во поплавите.

Засега нема информации за евентуални човечки жртви. (МИА)

Коронавирус