вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Вести

Луди фотографии од Венеција: Градот плива под вода, а туристите одат во шопинг

Луди фотографии од Венеција: Градот плива под вода, а туристите одат во шопинг

Откако вода ги преплави познатите улици во Венеција, фотографиите од градот на Јадранското море не престануваат да шокираат. Турстите од таму јавуваат дека ситуацијата е неочекувана и по малку луда, но насмевките и пркосат на поплавата и говорат дека Венеција и еден метар под вода е волшебна.

А водата навлезе секаде, во домовите, луксузните дуќани. Сепак тоа не ги спречи туристите да пазарат.

Коронавирус