вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 51
home Вести

ЛУДА СНИМКА ОД ОБИД ЗА ГРАБЕЖ НА АВТОМОБИЛ ШТО ПРЕВЕЗУВА ПАРИ: Куршуми летат на сите страни, на возачот како да му е сончев ден! (ВИДЕО)

ЛУДА СНИМКА ОД ОБИД ЗА ГРАБЕЖ НА АВТОМОБИЛ ШТО ПРЕВЕЗУВА ПАРИ: Куршуми летат на сите страни, на возачот како да му е сончев ден! (ВИДЕО)

Дека работата возач, а посебно на оние кои што превезуват голема сума на пари не е нималку лесна, говори оваа видео снимка од Јужноафриканската Држава, кои се појавиуја на социјалните мрежи.

На видеото кое што е снимено од внатрешноста на автомобилот се гледа како двајца работници се обидуват да им избегат на разбојници кои што во нивното возило истрела и неколку куршуми.

Она што ги воодушеви сите кои што погледнале видеото е смиреноста и доброто управување со автомобилот што им овозможи и да им побегнат на разбојниците.

Пред да почнат да пукат, возачот на автомобилот што ги превезувал парите извикал по својот колега „ќе пукат на нас, ќе пукат“.

Тој побара од својот колега, кој што седеше на совозачкото седиште, да го извади оружјето.

Кога куршумот погоди во стаклото од кај возачкат страна тој забрза со автомобилот, направи остро вртење и пообара од својот колега да повика помош.

Видеото за кратко време собра голем број на прегледи, а дел од коментарите гласеа „Овој човек е легенда“, „Страшно, што се се случува во нашата земја“…

ЕУРО 2020

Македонија