вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 269
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Летаа столици во телевизиска дебата: Политичари се поткачија, па настана хаос во живо

Летаа столици во телевизиска дебата: Политичари се поткачија, па настана хаос во живо

Телевизиската изборна дебата во Јужна Африка се претвори во хаос кога ривалските групи почнаа да фрлаат столици едни на други во програма во живот.

Приврзаниците на Партијата на земјата, и Борците за економска слобода (ЕФФ) почнале да се напаѓаат меѓусебно, а локалните медиуми известуваат дека не е јасно што точно ја предизвикало масовната тепачка.

Домаќинот Лин Манас твиташе дека настанот е откажан поради насилниот испад.

Општите избори во Јужна Африка би требало да се одржат на 8. мај.

Парламентарни избори 2020