вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 168
home Вести

Куршум усмрти ловец, ќе се шокирате од тоа кој е виновен за убиството

Мажот се здобил со сериозни повреди во стомакот од кои почина на пат до болница.
Куршум усмрти ловец, ќе се шокирате од тоа кој е виновен за убиството

Куче е осомничено за убиство на 64-годишен маж. Миленикот е виновен за застрелување на ловецот во јужната руска покраина Саратов.

Несреќниот маж пристигнал на ловиште со својот брат во неделата наутро и додека ја држел пушката во раце, ја отворил вратата од автомобилот за кучето да излезе надвор.

-Кучето скокнало врз ловецот и тогаш пушката испукала куршум, велат руските истражувачи.

Мажот се здобил со сериозни повреди во стомакот од кои почина на пат до болница.

 

Коронавирус