петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 125
home Вести

Курц објави како ќе се вика неговиот син, многумина ќе се изненадат

Курц објави како ќе се вика неговиот син, многумина ќе се изненадат

Претседателот на австриската народна партија, Себастијан Курц на Инстаграм ја објави првата фотографија со неговиот син, кој се роди во саботата наутро.

Денеска Курц објави дека неговото име ќе биде Константин.

Инаку оригиналната форма на името Константин е Constantinus и ова име има латинско потекло. Значење на името е константен, постојан, цврст.

Коронавирус