вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 3
home Вести

Крвава Ноќ на вештерките- 3 лица убиени, 9 повредени (ВИДЕО)

Крвава Ноќ на вештерките- 3 лица убиени, 9 повредени (ВИДЕО)

Три лица се убиени, а девет повредени вчера вечерта за време на масовно пукање во куќа на Лонг Бич во Лос Анџелес.

Пожарникарка единица на Лонг Бич соопштила дека биле повикани да интервенираат во околу 22:44 часот и нивниот портпарол Џејк Хелфин рекол дека пожарникарите затекнале хаос, пишува Л.А. Тајмс.

Се уште е нејасно е дали станува збор за еден или повеќе напаѓачи, ниту пак дали некој е уапсен.

Сведоци рекле дека во таа куќа се одвивала забава за Ноќ на вештерките.

Коронавирус