вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 63
home Вести

Кралицата Елизабета за прв пат снимена откако се „скрши“ на погребот на принцот Филип – отиде да жали на ова посебно место

Кралицата Елизабета за прв пат снимена откако се „скрши“ на погребот на принцот Филип – отиде да жали на ова посебно место

Британската кралица Елизабета Втора првпат беше снимен по погребот на принцот Филип.

Само еден ден откако го закопа сопругот со кого беше во брак 73 години, кралицата возеше до своето омилено место, градините Фрогмор, а нејзините фотографии во автомобилот ги објави британски The Sun.

Кралицата често оди таму на прошетка со своите кучиња, а градините се на само неколку минути од истоимената куќа во која престојуваше Хари за време на неговата последна посета на Велика Британија, по повод погребот на неговиот дедо.

Принцот Филип почина на 99-годишна возраст, и беше погребан во саботата, на 17-ти април. Неговото најблиско семејство се прости од него во капелата Свети Џорџ во Виндзор, и тој беше погребан во кралската гробница.

Коронавирус