вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 104
home Вести

Кралицата Елизабета го напушти домот, глувци ја нападнаа палатата

Кралицата Елизабета го напушти домот, глувци ја нападнаа палатата

Како што пренесува „Тhe Sun“, кралицата Елизабета наводно привремено ја напуштила кралската палата.

Причина за нејзино привремено напуштање на домот се глувците кои го „нападнале“ нејзиниот дом.

Поради оваа ситуација, кралската служба морала да побара помош од стручни лица.

Овој случај го сфатиле сериозно откако вработените во кујната се пожалиле на појава на глувци, па веднаш повикале служба за дезинфекција и да стават отров.

Извор близок на кралското семејство за еден бритински портал откри дека привремено гледале мали сиви глувци во кралската палата.

Од кралското семејство не се огласија по овој повод.

Коронавирус