четврток, 22. јули 2021. Вести денес: 204
home Вести

Кралицата Елизабета го добива единаесетото правнуче: Принцезата Беатрис по тајното венчање чека дете (ФОТО)

Кралицата Елизабета го добива единаесетото правнуче: Принцезата Беатрис по тајното венчање чека дете (ФОТО)

Ќерката на контроверзниот принц Ендру и внуката на британската кралица Елизабета Втора, принцезата Беатрис од Јорк и нејзиниот сопруг, Италијанецот Едоардо Мапели Моци, ќе станат родители.

– Нејзиното височество принцезата Беатрис и г-дин Едоардо со задоволство објавуваат дека ќе имаат дете на есен.

Кралицата била информирана за тоа и двете семејства се пресреќни – се наведува на официјалната веб-страница на кралското семејство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

За потсетување, принцезата Беатрис се омажи во тајност ова лето, а наместо скапа венчаница, се одлучи за винтиџ фустан што го носеше нејзината баба, кралицата Елизабета Втора во 1962 година на премиерата на филмот Лоренс од Арабија во Лондон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Коронавирус