понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 123
home Вести

Крај на драмата: Напаѓачот од Чешка се самоуби

Крај на драмата: Напаѓачот од Чешка се самоуби

Најмалку шест лица се убиени во вооружениот напад кој утринава се случил во болница во Чешка.

Напаѓачот беше во бегство, пред полицијата да го лоцира неговиот автомобил, по што тој извршил самоубиство, пишува РТ.

Според полициското соопштение, напаѓачот извршил самоубиство пукајќи си во глава.

-Го пронајдовме автомобилот, а потоа се слушна истрел. Го утврдуваме идентитетот на мажот кој се самоуби во глава пред нашата акција, соопшти чешката полиција на Твитер.

Коронавирус