вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 147
home Вести

Коронавирус и во Ватикан

Коронавирус и во Ватикан

Ватикан го пријави првиот случај на новиот коронавирус, а заразен е член на медицинскиот персонал.

Портпаролот на Ватикан, Матео Бруни изјави дека случајот е откриен вчера и оти амбулантните служби во клиниките во Ватикан се затворени за да бидат стерилизирани.

Ватикан ги известил и италијанските здравствени служби.

Коронавирус