четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 59
home Вести

Конечно зад решетки: Турчин бирал најубави девојки и ги терал на оргии, деталите за тоа што го правел со малолетнички се ужасни (ВИДЕО)

Конечно зад решетки: Турчин бирал најубави девојки и ги терал на оргии, деталите за тоа што го правел со малолетнички се ужасни (ВИДЕО)

Турскиот ТВ проповедник 62-годишниот Аднан Октар, еден од најпрочуените култови во Турција е уапсен во својата вила во Истамбул.

Уапсен е поради обвинение за криминал, измама, киндапирање, перење на пари и  искористување на верските вредности, уцена и сексуално злоставување.

На снимките може да се видат Октар и неговите следбенички кои полицијата најпрвин ги води во болница, па на испрашување

Полицијата трагала по 234 негови соработници поради исите обвиненија.

Засега се уапсени 166 осомничени, а запленето е оружје и муниција.

Оскар има напишано неколку книги во кои ги промовира креационизмот и теориите на заговор, а за време на апсењето рекол дека ова е британска завера.

Сопругарта на Оскар изјавила дека таа побегнала од оваа криминална мрежа во 2017 година, откако поминала 10 години во неа.

-Злоставуваше девојчиња од 7, 10, 14 или 17 години, а некои од нив се и по неколку пати силувани, изјавила таа.

Коронавирус