понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 117
home Вести

Комбе влета во кафуле во Берлин, повредени неколку лица

Комбе влета во кафуле во Берлин, повредени неколку лица

Пет лица поминаа со повреди кога комбе влета во кафуле во западен Берлин.

Не станува збор за никаков терористички напад, какви што во последните години имаше во Европа.

Полицијата соопшти дека возачот изгубил контрола над возилото поради здравствени проблеми.

Коронавирус