понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Колапс во градот на љубовта: Поради наврнатиот снег, затворена Ајфеловата кула (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Колапс во градот на љубовта: Поради наврнатиот снег, затворена Ајфеловата кула (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Северниот дел на Франција и главниот град Париз вчера ги погоди силно снежно невреме кое предизивика колапс во сообраќајот.

Портокалова фаза на предупредување е прогласена во 28 француски департмани, вклучително и осум во регионот на Париз, се поради опасните временски услови и мразот на патиштата.

Компанијата која управува со Ајфеловата кула одлучи истата да ја затвори поради лошите временски услови.

Коронавирус