сабота, 7. декември 2019. Вести денес: 73
home Вести

Кличко извлечен од сигурна смрт: Неговата јахта запалена, семејството евакуирано! (ВИДЕО)

Кличко извлечен од сигурна смрт: Неговата јахта запалена, семејството евакуирано! (ВИДЕО)

Поранешниот светски боксерски шампион Владимир Кличко беше спасен од шпанската крајбрежна стража од запалена луксузна јахта.

Пожарот беше брзо изгаснат и за среќа сите поминаа без повреди.

Тој испрати порака преку видео на социјалните мрежи и го сподели своето искуство со инцидентот.

„Бидете внимателни што посакувате. Судбината ја прифати мојата желба за „малку адреналин“ и тоа буквално. Нашето патување со брод во неделата вечер заврши во нашиот брод кој се запали, а семејството и пријателите се евакуирани од крајбрежната стража и од тимот за спасување. Без грижи, сите сме во ред“ -напиша Украинецот на Твитер.