понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 104
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Вести

Клеман Бон: ЕУ не ја казни Велика Британија со трговскиот договор

Клеман Бон: ЕУ не ја казни Велика Британија со трговскиот договор

ЕУ не ја казни Велика Британија со трговскиот договор и успеа да ги одбрани своите интереси, изјави државниот секретар за европски прашања во француското Министерство за Европа и надворешни работи, Клеман Бон.

Бон за француската телевизија ЛЦИ изјави дека Велика Британија сама се казнила кога гласала за напуштање на ЕУ.

Велика Британија вечерва официјално ќе ја напушти ЕУ, по 48 години поврзаност со европскиот проект. (МИА)

Коронавирус