вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Ќерка на британска милионерка пронајдена мртва во базен во Мајорка (ВИДЕО)

Ќерка на британска милионерка пронајдена мртва во базен во Мајорка (ВИДЕО)

Ќерката на британската милионерка Рејчел Клечер, Џози (18) е пронајдена мртва во базен крај вила на Мајорка по ноќ мината со пријатели.

Телото на девојката е најдено во вторникот наутро, а лекарите само констатирале смрт. Истрагата околу причините, е во тек, објави вчера британски „Телеграф“.

Џози била на одмор со семејството и пријатели. Таа е една од трите ќерки на Рејчел Клечер и ученичка во училиштето „Мортон Хол“ во Шропшир. Нејзината мајка е еден од основачите на водечката британска телефонска служба „Манипени“, вредна над 100 милиони фунти.

Клечер и нејзиниот брат Ед Ривс ја отвориле компанијата 2000 година. Денес таа има 700 вработени и остварува над 13 милиони повици годишно за околу 13.000 фирми.

Коронавирус