среда, 8. декември 2021. Вести денес: 101
home Вести

Ќе ви се заледи крвта во вените: Човек оди по јаже на огромна височина над снежните Алпи (ВИДЕО)

Ќе ви се заледи крвта во вените: Човек оди по јаже на огромна височина над снежните Алпи (ВИДЕО)

Непознат маж успеа да премине на јаже од еден на друг врв на Алпите прекриени со снег.

Видеото од преминувањети ан Алпите на голема височина е објавено на Јутјуб на страницата „Луѓето се прекрасни” (People Are Awesome) и се избрани за неколку од најдобрите во 2018.

На оваа страница се објавуваат трикови или каскадерски подвизи од целиот свет , а потоа самите гледачи прават листа на најгледани видеа.

Не е познат идентитетот на мажот кој оди по жица , освен дека подвигот е изведен на француските Алпи.

Коронавирус