понеделник, 16. декември 2019. Вести денес: 11
home Вести

Ќе се наежите од глетката и звуците: Се појави снимка од внатрешноста додека горел авионот во кој удри гром и пеплоса 13 патници (ВИДЕО)

Ќе се наежите од глетката и звуците: Се појави снимка од внатрешноста додека горел авионот во кој удри гром и пеплоса 13 патници (ВИДЕО)

13 луѓе загинаа откако изгореа во пожарот кој го зафати авионот додека слетуваше на московскиот аеродром, додека судбината на повредените се уште не се знае.

Еден од патниците кои се наоѓал во авионот во пламен направил видео снимка во авионот „Суперџет 100“ додека истиот слетувал.

На снимката која трае 13 секунди се гледа оган од прозорецот кој го зафатил задниот дел од авионот, додека се слушаат језиви звуци во позадина.

Авионот инаку се претпоставува дека се запалил при слетувањето по удар од гром во еден од моторите.

Спасувачките екипи се уште го истражуваат авионот во кој се претпоставува дека може да има уште пеплосани тела кои не успеале да се евакуираат.