недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 115
home Вести

Кинески дипломат во Русија во карантин поради коронавирусот

Кинески дипломат во Русија во карантин поради коронавирусот

Кинески дипломат е ставен во превентивен карантин во Русија поради коронавирусот.

– Кинескиот генерален конзул пристигна во градот Јекатеринбург во областа Урал да ја преземе новата должност, но му беше наредено да остане во домот две недели, изјави руски претставник Александар Карлов.

Кинескиот конзул не даде изјава за медиумите.

Коронавирус