вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Кина: За 24 часа 15 нови случаи на заразени, оздравени над 63.000 луѓе

Кина: За 24 часа 15 нови случаи на заразени, оздравени над 63.000 луѓе

Кина потврди за 15 нови случаи на инфекција со новиот коронавирус во изминатите 24 часа, наспроти 24 заразени еден ден порано.

Со тоа, вкупниот број на заразени лица во Кина е 80.793.

Во изминатите 24 часа 11 лица починале од коронавирусот во Кина, а 1.318 оздравеле. Од новите 11 починати, 10 се во провинцијата Хубеи. Досега се оздравени над 63.000 луѓе

Локални избори 2021