четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 63
home Вести

Кина не дозволи влез на претставниците на СЗО за истрага на потеклото на Ковид-19

Кина не дозволи влез на претставниците на СЗО за истрага на потеклото на Ковид-19

На претставниците на Светска здравствена организација, кои треба да го истражи потеклото на Ковид-19 во кинескиот град Вухан, им беше забранет влез во Кина.

Според СЗО проблемот настанал при издавање на визите за претставниците на СЗО.

Додека кинеските власти соопштија дека се уште се договараат деталите за посетата, вклучително и датумите.

Локални избори 2021