сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 124
home Вести

Кина: Четврти смртен случај од корона вирусот

Кина: Четврти смртен случај од корона вирусот

Четврто лице почина од новиот тип коронавирус во Кина, соопштија локалните власти утрово.

Во Вухан, каде беше регистриран и првиот случај, почина 89-годишник. Инфицирани се повеќе од 200 луѓе.

Здравствените власти во Кина соопштија вчера дека епидемијата се шири од човек на човек, што зголемува можност инфекцијата да се шири побрзо и на поголемо подрачје.

Локални избори 2021