петок, 3. јули 2020. Вести денес: 120
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

Ким Џонг-ун е мртов, неговата сестра е прогласена за лидер на Северна Кореја!?

Ким Џонг-ун е мртов, неговата сестра е прогласена за лидер на Северна Кореја!?

Ким Џонг-ун е мртов, неговата сестра е прогласена за лидер на северна кореја, пренесуваат денеска многу медиуми ширум светот и регионот.

Ким, починал од кардиоваскуларни проблеми.

Неговата сестра Ким Јо Јонг (31) е прогласена за лидер на Северна Кореја.

Американските разузнавачки служби поседуваат информации дека Ким починал како последица од коронавирусот и дека имал компликации кои што бараа оперативен зафат на срцето.

Тој последен пат во јавноста е виден за време на една владина средба на 11 април и на мистериозен начин не присуствуваше на роденденот на неговиот починат дедо Ким II Џонг, јавуваат некои светски медиуми, пренесува Тв Коха.

Парламентарни избори 2020