вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 176
home Вести

Казахстан: Вонредна состојба поради Ковид-19

Казахстан: Вонредна состојба поради Ковид-19

Претседателот на Казахстан, Касим-Жомарт Токаев денеска прогласи вонредна состојба во државата поради коронавирусот.

Уредбата донесена од Кабинетот на претседателот го ограничува влезот и заминувањето од Казахстан за сите, освен дипломати и оние што се поканети од Владата.

Локални избори 2021