среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 167
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Канада го укина тестирањето за Ковид по случаен избор на аеродромите

Канада го укина тестирањето за Ковид по случаен избор на аеродромите

Канада од денеска го укина случајното тестирање за Ковид-19 на сите свои аеродроми, соопшти канадската Влада.

Суспензијата ќе важи до крајот на јуни, за да им се олесни на патниците долгото чекање на аеродромите во последните неколку недели, соопшти владата.

Поради недостиг на персонал на аеродромот Пирсон во Торонто, патниците и онака неколку часа чекаат безбедносни проверки.

Коронавирус