недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 82
home Вести

Како во филмовите: Полицијата не успеа, но дрво го сопре пијаниот возач (ВИДЕО)

Како во филмовите: Полицијата не успеа, но дрво го сопре пијаниот возач (ВИДЕО)

Американската полиција во Калифорнија бркаше лице за кое се сомневале дека управува возило под дејство на алкохол.

Како што објави ВОА, потерата завршила откако возачот удрил во најмалку шест автомобили, а на крај и во дрво.

Бркотница во Калифорнија

Полицијата во Калифорнија бркаше лице за кое се сомневале дека управува возило под дејство на алкохол. Потерата заврши откако возачот удри во најмалку шест автомобили, и на крај да удри во дрво. (ABC)

Gepostet von VOA – Глас на Америка am Donnerstag, 23. Mai 2019

Коронавирус