понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 154
home Вести

КАКО ЛИ САМО УСПЕА: Со автомобил слета на кров на куќа, а реакцијата на сопственикот ќе ве шокира (ФОТО+ВИДЕО)

КАКО ЛИ САМО УСПЕА: Со автомобил слета на кров на куќа, а реакцијата на сопственикот ќе ве шокира (ФОТО+ВИДЕО)

Драматична сообраќајна несреќа се случи во калифорнискиот град Хејворд во вторникот наутро, кога еден автомобил се излизгал од патот и удри во кров на куќа.

Сопствениците велат дека немале појма дека автомобилот се срушил на нивниот кров, се додека соседите не повикале полиција.

На куќата има големи оштетувања, но никој не е повреден.

-Не ни знаев што се случило, кажал сопственикот на куќата Ерл Моври. Тој и неговата сопруга кажа дека спиеле кога се случила несреќата.

Отпатувале во вторникот наутро, а не ни сфатиле дека има автомобил на кровот.

-Мора да летал низ воздухот, затоа што нема траги на патот или на тревата, кажал Моври.

Возачот го напуштил местото на несреќата, а надлежните ќе мора да ги утврдат сите релевантни детали од моментот кога се случила незгодата до моментот на пријавата. Моври истакнува дека никој не е повреден, но дека се очекува осигурителната компанија ја плати настанатата штета.

Коронавирус