недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 79
home Вести

„Како да беше крај на светот“: Во Романија паѓал град со големина на орев- уништени автомобили и застрашувачка глетка (ВИДЕО)

„Како да беше крај на светот“: Во Романија паѓал град со големина на орев- уништени автомобили и застрашувачка глетка (ВИДЕО)

Во романскиот град Зала паѓал град со големина на орев, па и колку една тупаница и предизвикал голема материјална штета.

Улиците биле покриени со лед, а сообраќајот закочен.

Од силните удари од градот, искршени се многу фасади, покриви на куќи и шофершајбни.

Граѓаните велат дека дувало и силен ветар па иако кратко траело личело како „крај на светот“.

Коронавирус