петок, 3. декември 2021. Вести денес: 88
Во живо

Мицкоски во Прилеп на средба со претставници на Регионалната стопанска комора

home Вести

Јункер се опоравува по операција на аневрезма

Јункер се опоравува по операција на аневрезма

Претседателот на Европската Комисија во заминување, Жан-Клод Јункер, успешно се опоравува по операцијата на аневризма и во текот на денот треба да го напушти одделот за интензивна нега.

Портпаролката на ЕК, Мина Андреева рече дека враќањето на Јункер на работа ќе зависи од брзината на закрепнување.

Јункер (64) на крајот од месецот ќе ја напушти функцијата, која потоа ќе ја преземе Урсула фон дер Лајен. (МИА)

Коронавирус