понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 163
home Вести

Јавноста во шок: Италијанската полиција казни маж кој сам се сончал на плажа (ВИДЕО)

Јавноста во шок: Италијанската полиција казни маж кој сам се сончал на плажа (ВИДЕО)

Италијанската полиција објавила снимка од дрон на кој може да се види како фатиле маж кој сам се сончал на плажа. Снимката е направена во познатото летувалиште Римини, а несреќниот маж добил казна.

Полицајците во Италија со дрон ја надгледуваат плажата, а откако го забележале мажот, набргу го опколиле.

Иако Италијанците поприлично сериозно го разбираат карантинот, на многу им пречела оваа акција на полицијата, која ја нарекле претерана бидејќи мажот бил сам и не можел никого да зарази.

Локални избори 2021