понеделник, 17. февруари 2020. Вести денес: 0
home Вести

Јавен срам кој долго ќе го паметат: Маж и љубовницата безобразно казнети од сопругата (ВИДЕО)

Јавен срам кој долго ќе го паметат: Маж и љубовницата безобразно казнети од сопругата (ВИДЕО)

Оженет маж и  неговата наводна љубовница минатата седмица се врзани голи за дрво и јавно посрамени во Кина.

Двојката е казнета на екстремен начин откако измамената жена ги фатила во акција, пишуваат кинеските медуми.

Полицијата соопшти дека инцидентот е предизвика од „емоционален судир“ и поведе истрага.

На снимката се гледа двојката која не носи никаква облека и е врзана за дрво, еден покрај друг со помош на јаже.

Десетина минувачи се собраа околу двојката, а потоа се повикани и полицајците кои се обидувале да ја контролираат толпата, па го одврзале парот, а потоа актерите ги одвела во полициска станица.