понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 8
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Јапонија ќе ги затвора училиштата поради Ковид-19

Јапонија ќе ги затвора училиштата поради Ковид-19

Јапонскиот премиер, Шинѕо Абе денеска соопшти дека Владата ќе бара затворање на сите основни и средни училишта од 2 март и заклучно со пролетната пауза на крајот на март.

Јапонскиот премиер ова ко кажал на состанокот на кризната група за борба со новиот коронавирус.

Парламентарни избори 2020