вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 73
home Вести

Извршен е претрес на автомобилот на Елисејските полиња, не постои опасност

Извршен е претрес на автомобилот на Елисејските полиња, не постои опасност

Единицата на француската полиција за уништување на бомби изврши претрес на сомнителниот автомобил паркиран на Елисејските полиња и утврди дека не претставува опасност за безбедноста.

Како што јави МИА, француската полиција денеска го затвори делот на Елисејските полиња во близина на Трумфалната капија и ги пренасочуваше минувачите поради сомнителното возило што беше паркирано во тој дел.

При истрагата беа користени кучиња-трагачи и роботи.

Коронавирус