сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 128
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Извлечени телата на пет мигранти, се трага по уште шест

Извлечени телата на пет мигранти, се трага по уште шест

Итните служби на шпанските Канарски Острови соопштија дека извлекле тела на петмина мигранти и оти трагаат по останатите шест.

Итната служба преку Твитер соопшти дека мигрантски брод пристигнал на Ланзароте, еден од седумте главни острови близу северозападниот брег на Африка.

Властите соопштија дека за четворица мигранти во чамецот се погрижиле екипи на медицинска помош и тие се во добра здравствена состојба.

По шест лица продолжува потрегата, и од воздух и од море.

Парламентарни избори 2020