петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 154
home Вести

Израелскиот ракетен одбранбен систем собори проектили истрелани од Газа

Израелскиот ракетен одбранбен систем собори проектили истрелани од Газа

Израелскиот ракетен одбранбен систем „Железна купола“ собори  денеска ракети истрелани од Појасот Газа, соопшти израелската армија, без да посочи други детали.

Претходно денеска, сирените во јужниот дел на Израел, во близина на Газа, се огласија со предупредување до локалното население да се сокрие во засолништата.

Коронавирус