среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 114
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Израелската војска соборила дрон над Појасот Газа

Израелската војска соборила дрон над Појасот Газа

Израелската војска соопшти дека вечерва соборила беспилотно летало на „невообичаена височина“ над Појасот Газа.

Како што е наведено во соопштението, израелските борбени авиони пресретнале дрон, но војската не го коментираше тој инцидент. Израел објави дека пресретнал најмалку три беспилотни летала над Газа во последните неколку месеци. Ниту една екстремистичка организација не ја презеде одговорноста, а израелската војска нападна неколку цели на Хамас како одмазда.

 

Коронавирус