петок, 6. декември 2019. Вести денес: 84
home Вести

Израелската армија нападна позиции на Хамас

Израелската армија нападна позиции на Хамас

Изреалската армија денеска соопшти дека нејзини борбени авиони погодиле 25 позиции на Хамас во Газа откако Палестинците истрелале десетици ракети и гранати врз израелска територија.

Врз Израел утрово биле истрелани 45 ракети и гранати, од кои израелската армија пресретнала само седум.

Некои од ракетите експлодирале на територија на Израел.

Нема повредени лица ниту во Газа ниту во Израел.