вторник, 28. март 2023. Вести денес: 113
home Вести

Израел ја ракетираше сириската база во Хомс

Израел ја ракетираше сириската база во Хомс

Сириската државна телевизија синоќа јави дека Израел извршил напад врз воено воздухопловната база во провинцијата Хомс, а единиците на сириската противвоздушна одбрана одговориле на таквата „агресија“.

При нападот, базата Т4 е погодена со четири ракети.

Сириската опсерваторија за човекови права објави дека мета на израелските ракети биле ирански трупи или несириски проирански борци.

loading...