среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 91
home Вести

Излегоа резултатите од тестирањето за коронавирус на Ангела Меркел

Излегоа резултатите од тестирањето за коронавирус на Ангела Меркел

Првичните тестови на германската канцеларка Ангела Меркел покажале дека таа е негативна на вирусот Ковид-19, изјави попладнево портпаролот на германската Влада, Штефан Зајбер.

Како што наведе, Меркел уште ќе биде тестирана за време на периодот на самоизолација, пренесуваат британските медиуми.

Таа од вчера се наоѓа до домашен карантин откако имала контакт со лекар за кој се покажало дека е позитивен на новиот коорнавирус.

Коронавирус