среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Изгоре патнички автобус во Зимбабве, загинаа над 40 лица

Изгоре патнички автобус во Зимбабве, загинаа над 40 лица

Повеќе од 40 лица загинаа, а најмалку 20 се повредени откако изгоре патнички автобус во Зимбабве, соопшти полицијата.

Меѓу повредените има лица со тешки изгореници, а властите сè уште немаат детали за причините за пожарот.

несреќата се случи на околу 550 километри од Хараре, додека автобусот се движел кон Јужна Африка.

МИА

Локални избори 2021