среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 152
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

Изгаснат пожарот во болницата во Истанбул, нема жртви

Причините за пожарот, кој избувнал на покривот на болницата и набрзо се приширил на неколку ката, не се познати.
Изгаснат пожарот во болницата во Истанбул, нема жртви

Противпожарните единици успеаја да го изгаснат големиот пожар, што попладнево избувна во болница во Истанбул.

При пожарот нема загинати или повредени. Вработените во болницата ги евакуираа пациентите веднаш по избувнувањето на пожарот, а беше спроведена е евакуација и на жителите на околните згради.

Причините за пожарот, кој избувнал на покривот на болницата и набрзо се приширил на неколку ката, не се познати.

Болницата се наоѓа во населбата Газиосманпаша во европскиот дел на Истанбул.

(Миа)